Θύελλα Μεταγγιτσίου - ΗΡΑΚΛΗΣ

Δημοφιλή άρθρα

Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

3η Αγωνιστική

Σε έναν αγώνα που θύμιζε προπόνηση, ο Ηρακλής συνέτριψε σήμερα το μεσημέρι τον Ήφαιστο Γοματίου με το επιβλητικό 4-0!
Άνετη νίκη πέτυχε η ομάδα μας συνεχίζοντας έτσι τις πολύ καλές εμφανίσεις στο νέο πρωτάθλημα της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας. Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους γηπεδούχους αφού πήραν νωρίς κεφάλι στο σκορ με δύο γρήγορα γκολ (Λιώπας - Σακαλής), ενώ το παιχνίδι βρισκόταν μόλις στο 10ο λεπτό. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Ηρακλή να κλέβει τις εντυπώσεις πετυχαίνοντας και τρίτο τέρμα με τον Γιώργο Γραμματίκα με καρφωτή κεφαλιά. Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρχε κάποιο ενδιαφέρον, η ομάδα μας πλέον σε παθητικό ρόλο, με τους αντιπάλους να προσπαθούν να μειώσουν, ωστόσο το σκορ διευρύνθηκε κι' άλλο μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Λιώπα, περίπου στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η τρίτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμους αγώνες.

Για την ομάδα μας ξεκίνησαν οι: Αυγερός, Θεολόγης, Γραμματίκας, Συνάθης, Ξωνίκης, Λεμονής Δ.Γ, Σαμαράς, Κωστόπουλος Ι., Κωστόπουλος Γ., Λιώπας, Σακαλής.

Αλλαγές: Παπαγιάννης (αντί Σακαλή), Αντωνίου (αντί Θεολόγη), Αστερίου (αντί Ξωνίκη).